Czy znasz odpowiedź? - sprawdź swoją wiedzę

Dołącz do zabawy i wygraj trójdzielny kalendarz ścienny powiatu głubczyckiego.

Od dnia 14 do 21 grudnia br. codziennie (w dni robocze) pomiędzy godz. 9:00 a 10:00 na stronie www.powiatglubczycki.pl oraz na www.facebook.com/starostwo.glubczyce opublikujemy zagadkę do rozszyfrowania.

Pierwsze 10 osób, które udzielą prawidłowej odpowiedzi otrzyma kalendarz.

WAŻNE! Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać odpowiedź na adres: do godz. 18:00, w dniu opublikowania zagadki.

Regulamin konkursu do pobrania: PDFRegulamin Konkursu - Czy znasz odpowiedź.pdf

PYTANIE NA DZIŚ:

14.12.2020r. - Ile baszt znajdowało się w pierścieniu miejskich murów obronnych wybudowanych w II poł. XIIIw. w Głubczycach?

Odpowiedź - 19 baszt

15.12.2020r. – Jaki kształt ma ambona znajdująca się w Kościele pw. Św. Trójcy w Opawicy?

Odpowiedź - kształt łodzi

16.12.2020r. - Najwyższe wzniesienie Płaskowyżu Głubczyckiego o wysokości 328 m n.p.m. to….

Odpowiedź - Plechowa Góra

17.12.2020 r. - Ile metrów ma ślizgawka na kąpielisku w Pietrowicach Głubczyckich?

Odpowiedź - 25 m

18.12.2020 r. - W jakim stylu został wybudowany drewniany Kościół św. Józefa w Baborowie?

Odpowiedź - barokowym

21.12.2020 r. - Jaki unikatowy kształt ma rynek w Głubczycach?​​​​​​​

Odpowiedź - Ćwierć koła​​​​​​​

KONKURS.jpeg

Przypominamy, warunkiem udziału w Konkursie jest podanie przez uczestnika Konkursu prawdziwych danych osobowych, tj.: imienia, nazwiska, adresu poczty elektronicznej, numeru tel. kontaktowego (w celu umówienia terminu przekazania nagrody). W Konkursie wezmą udział tylko te zgłoszenia, które będą zawierały powyższe informacje, wszystkie pozostałe zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.