Finał turnieju halowego piłki nożnej o Puchar Starosty Głubczyckiego i Marszałka Województwa Opolskiego

W dniu 19.10.2018r. na hali sportowej ZOKiS w Głubczycach odbył się finał turnieju halowego piłki nożnej o Puchar Starosty Głubczyckiego i Marszałka Województwa Opolskiego. Turniej został przeprowadzony w ramach subregionalnego projektu zainicjowanego przez Józefa Kozinę pn. „Poprawa bezpieczeństwa na obiektach sportowych II”. Była to już druga edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego w województwie opolskim. W I edycji działacze sportowi z klubów objętych projektem odbyli szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej z uwzględnieniem urazów specyficznych dla piłki nożnej a kluby sportowe z terenu powiatu głubczyckiego i gminy Głogówek zostały wyposażone w sportowe torby medyczne wraz z pełnym wyposażeniem, apteczki, nosze, lodówki przenośne wraz z wkładami chłodzącymi. II edycja projektu również miała na celu poprawę bezpieczeństwa wśród sportowców. W tej edycji wszyscy są zwycięzcami, każdy z 35 klubów sportowych z terenu powiatu głubczyckiego i gminy Głogówek biorących udział w projekcie otrzymał w nagrodę za udział w turnieju zestaw nowoczesnych, atestowanych bramek sportowych.

Każdy z klubów sportowych wystawił swoją reprezentację, która zacięcie walczyła o miano najlepszej drużyny oraz o Puchar Starosty Głubczyckiego i Marszałka Województwa Opolskiego. Po eliminacjach przyszedł czas na finał, który miał miejsce w miniony piątek. Emocji było co nie miara a najlepszą drużyną został klub KS Polonia zajmując I miejsce. II miejsce wywalczył klub LZS Start Bogdanowice, natomiast III miejsce przypadło dla klubu LZS Zryw Wysoka. Nagrody i podziękowania dla najlepszych drużyn wręczyła Wicestarosta Anita Juchno oraz Burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz.

Wszystkim drużynom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy!

Galeria z eliminacji:

Galeria z finału: