Prestiżowe statuetki „Głubczyckiego Lwa” wręczone!

Tuż przed świętami odbyła się XLI uroczysta sesja Rady Powiatu, na której zostały wręczone najważniejsze wyróżnienia w powiecie głubczyckim.

Każdego roku Rada Powiatu spośród zgłoszonych wniosków wybiera osoby, które przyczyniają się do promocji, rozwoju i integracji naszego regionu. Tegorocznymi laureatami nagrody zostali:

- w kategorii indywidualnej PROMOCJA POWIATU – Pani Aleksandra Szpak – Listopadzka

- w kategorii indywidualnej POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA I SPOKOJU MIESZKAŃCÓW – mjr Dariusz Chądziński.

Pani Aleksandra Szpak – Listopadzka od wielu lat jest choreografem i trenerem Branickich Mażoretek „Kaprys” wielokrotnych Mistrzyń Polski, Mistrzyń Europy, Wicemistrzyń i Mistrzyń Świata Tańców Mażoretkowych. Zespół „KAPRYS” odnosi wiele sukcesów w kraju i za granicą a podczas swoich występów promuje rodzimą kulturę oraz powiat głubczycki. Pani Aleksandra Szpak – Listopadzka podczas uroczystej sesji Rady Powiatu w ramach podziękowania za to zaszczytne wyróżnienie oraz w imieniu wszystkich Mażoretek przekazała na ręce Starosty pamiątkową fotografię Zespołu „KAPRYS”.

Major Dariusz Chądziński jest szefem sekcji wychowawczej 10 Brygady Logistycznej w Opolu , która od 18 lat współpracuje ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Komendą Hufca w Głubczycach. Dzięki współpracy dla uczestników Harcerskiej Akcji Zimowej oraz Harcerskiej Akcji Letniej organizowane są przez żołnierzy m.in.: szkolenia z pierwszej pomocy. Ponadto 10 Opolska Brygada Logistyczna w Opolu zabezpiecza oraz pomaga w zorganizowaniu Jesiennego Rajdu Harcerskiego.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów w  życiu osobistym i zawodowym!