Wizyta przedszkolaków w Starostwie Powiatowym w Głubczycach

Niecodzienni goście odwiedzili Starostwo Powiatowe w Głubczycach – Przedszkolaki z Przedszkola nr 3 w Głubczycach. Grupę Motylków i Słoneczek słodkim poczęstunkiem przywitała Wicestarosta Anita Juchno goszcząc ich w swoim gabinecie. Każdy z gości otrzymał imienny identyfikator. Przedszkolaki zwiedziły Wydział Geodezji i Kartografii, Archiwum, Biuro Rady i sale konferencyjną, na której odbywają się sesje Rady Powiatu.

Podczas wizyty w Starostwie młodzi mieszkańcy powiatu głubczyckiego dowiedzieli się czym zajmują się pracownicy poszczególnych wydziałów, jakie sprawy można załatwiać w urzędzie. Zwiedzaniu towarzyszyły liczne okrzyki radości i zachwytu. Dzieci otrzymały edukacyjną kolorowankę dzięki, której poznały herb powiatu, w którym mieszkają a później przeprowadziły małe głosowanie w wielkiej sprawie.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały drobne upominki, a w ramach podziękowania za zaproszenie do Starostwa wręczyły Wicestaroście piękną laurkę.